ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8838626
*
nr 883 8626
Spegel
Mahogny, höjd: 124 ca
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 mars 2014
kl 18:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 18:05:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 883 8626
Spegel
Mahogny, höjd: 124 ca
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 18:05:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.